107 Views0
Wyznacz sobie nowe cele, które pomogą Ci się rozwijać!

Czasami zbyt ambitne cele mogą być jednak zbyt przytłaczające bowiem moment ich realizacji wydaje nam się zbyt odległy. Poniższe wskazówki pomogą Ci osiągnąć cele i zadbać o dobre samopoczucie w trakcie ich realizacji, zarówno podczas prowadzenia własnej firmy, pracy na etacie jak i na stopie prywatnej. 

1. Myśl konkretnie i realistycznie, nie oszukuj się

Zastanów się, czego naprawdę chcesz! Musisz myśleć konkretnie i być ze sobą szczery. Zamiast stwierdzać, że chcesz się rozwijać lub rozwijać swoją firmę, określ konkretnie co chciałbyś osiągnąć i do kiedy!

2. Planuj szczegółowo

Pomyśl, jakie czynności musisz wykonać, aby osiągnąć swój cel. Może włąsna firma będzie wymagała jakichś inwestycji? Najlepiej podziel swój cel na etapy wymagające niewielkiej ilości czasu i małych zasobów. Po zrealizowaniu każdego z etapów możesz cieszyć się swoim osiągnięciem i mieć świadomość, że jesteś o krok bliżej do głównego celu!

3. Stwórz harmonogram

Opracuj harmonogram realizacji poszczególnych etapów celu. Zastanów się, co rzeczywiście jesteś w stanie osiągnąć w ciągu tygodnia lub miesiąca. Dzięki temu postępy będą bardziej zauważalne.

4. Działaj!

Działanie to jedyny sposób realizacji wszystkich celów, nawet tych mniejszych, wyznaczonych w punkcie 2. Osiągając mniejsze cele, nie będziesz czuć presji realizacji głównego celu i zauważysz drobne postępy.

5. Rób notatki

Każdy z nas ma czasem chwile zwątpienia, szczególnie w sytuacjach gdy coś nie idzie zgodnie z planem. Dlatego warto robić notatki na temat wszystkich czynności związanych z własną firmą lub z własnymi działaniami. Patrząc wstecz, zauważysz, jak wiele już osiągnąłeś – to zmotywuje Cię do pokonania trudności. Zanim się zorientujesz, podbudowana pewność siebie doda Ci energii i pomoże w osiągnięciu sukcesu.

6. Modyfikuj cele (jeśli to konieczne)

W pewnym momencie możesz dojść do wniosku, że aktualne cele są dla Ciebie zbyt ambitne albo nie stanowią żadnego wyzwania. Zaufaj sobie – to Ty wiesz najlepiej, co jest dla Ciebie odpowiednie. Możliwe, że w połowie roku całkowicie zmienisz zdanie na temat tego, co chcesz osiągnąć. Jeśli czujesz, że to konieczne, zmień cele i harmonogram ich realizacji, a poczujesz przypływ energii.

Podobają Ci się nasze rady? Pamiętaj, że zawsze możesz korzystać ze szkoleń i webinarów, które pomogą Ci w realizacji Twoich celów. My korzystamy z takich na bieżąco, do czego również Ciebie zachęcamy. Dlatego marketing sieciowy jest dla nas świetną propozycją – na szkolenia i edukację nie można tu narzekać 🙂 Jest ich pod dostatkiem i są dostępne o każdym miejscu i czasie na naszych smartfonach.

Jeśli też lubisz rozwiązania dające większą swobodę, które pomogą Ci stworzyć własną ścieżkę rozwoju – dołącz do nas!

Formularz kontaktowy